Матові натяжні стелі для кухні: переваги та вибір дизайну

Март 11, 2024

OojQq6YlE7oHD9B1Vv_OYDWpUM4VUgoYLvg-IIPCTa7d2pr7ggfbynpWalP53MXXE2sZX5RLbQApNr-P_EShRo74UqAnU-W1XCY1gV8WFaq359woFWxSWjwfOmLFeSHngLYws-PczIuaTFUVkkYWQe4

Збираючись робити ремонт на кухні, чимало власників помешкань бажають монтувати натяжну стелю саме матової фактури. Зовні вона подібна на тиньковану поверхню, покриту фарбою, тому однією з причин її вибору є традиційний звичний вигляд без необхідності оновлення покриття кожні півтора-два роки. Та на відміну від тинькованої, матова натяжна стеля з плівки ПВХ чи текстилю набагато швидше готова до експлуатації, а також відзначається дуже широким дизайнерським потенціалом.

Крім цього, до переваг таких полотен відносяться:

  • Універсальність. Стримана фактура поєднується з будь-якими стилями інтер’єру, різним оздобленням кухонних гарнітурів та іншого меблювання, обробкою стін та підлоги. Так, наприклад, навіть якщо меблі на кухні глянцеві, матова стеля буде повністю гармоніювати з ними.
  • Комфорт для очей. На кухні створюється приємний фон, без відблисків від денного сонячного проміння та штучних джерел світла.
  • Практичність. На поверхні непомітний пил, дрібні бризки води чи жиру. Тому прибирання можна проводити не так часто, як у випадку з глянцевими покриттями.

Також матова натяжна система, зокрема, лаконічного дизайну, стане довготривалим вкладенням в оформлення кухні. Термін служби натяжних стель складає понад 12 років. Нейтральність матової фактури дозволяє при потребі змінити шпалери та меблювання, й не турбуватися про те, як нові складові інтер’єру «подружаться» зі стельовим покриттям.

Що врахувати, обираючи матову натяжну стелю для кухні?

PV4hB0NEkc6dU6GoB0kmOu9O-eJyT2xBBNBSRVL7o06hh5gddvxqhTLV94D1-YX0GwDO9uOY03-aynkTT_dpe442jxg-vR8GrQnwyiiFSanoPKCJSxcg9zAaFKV9d0rg8WuQ-h9HU7ex-pDaIjXKhWk

Матова фактура може надаватися як плівчастим полотнам, так і текстильним. Оскільки на кухні часто виникає підвищена вологість й зміни температур, виділяється пар під час приготування їжі, оптимальним вибором стане ПВХ-плівка. Вона добре витримує експлуатаційні умови цього приміщення, а також проста у догляді – забруднення видаляються шляхом миття, тоді як часто піддавати тканинне полотно вологому прибиранню небажано. Додатковим плюсом стане захист від заливання з даху чи сусідами з верхнього поверху – плівка здатна затримувати до 100 л води.

Найкраще матові натяжні стелі підходять для великих за розміром кімнат з високими перекриттями. У такому разі можна дозволити собі як гладку одноярусну конструкцію, так і дизайн з кількома рівнями та складною системою підсвічування, у будь-яких відтінках, які впишуться в інтер’єр.

9W8KAzQ749C4O8hf0NC5OWC8ILrq9tzctzd4koQVDGuDk6YZXFrKwKBaRrjBUBEXs1Jae-HZkDD_o56h1p3Rd1dxrqd0sxH9Iffb6vZR9tD3tr67j5z11y1YV75EIGbFZVFXtiekRmkYRtUgmy1haWc

Коли кухня має скромні розміри, але стилістична концепція вимагає саме матової фактури, доречно надати перевагу світлим відтінкам та поверхню з одним рівнем. Чисто біла стеля може виявитися непрактичною на кухні, зокрема, якщо витяжка не надто добре справляється зі своїми завданнями, й на поверхні поступово осідають жирові відкладення. Тому варто надати перевагу спокійним м’яким тонам – бежевому, блакитному, бузковому, сірому й т.д. Темні барви теж можуть використовуватися, але це вимагає окремої уваги до організації освітлення. При грамотному підході така натяжна конструкція дає змогу оптично підняти висоту та справити враження більшої площі. Контурна підсвітка, «парящі стелі», світлові лінії та фігури – всі ці дизайни навіть при застосуванні темних полотен грають на користь візуального збільшення простору. Також можна нанести на матеріал малюнки чи узори, пропорційні габаритам приміщення, або комбінувати темні полотна з яскравими чи світлими.

Рассказать о статье

Расскажите о нас