Будівництво ангарів: конструктивні особливості

Декабрь 22, 2019

Сучасний ангар – це ефективне поєднання високої швидкості монтажу, практичності, довговічності і мінімальної вартості квадратного метра одержуваної корисної площі. В цьому плані у них немає конкурентів на будівельному ринку. Єдина альтернатива – капітальні споруди. Однак, при більш високій ціні і як мінімум річному циклі зведення вони дають лише несуттєве збільшення тривалості експлуатації, тому не є раціональним вибором.

Раніше ангари будувалися переважно з бетонних плит, більше нагадуючи заводські цехи. Металеві конструкції були не настільки поширеними. Але зараз, з появою нових технологій проектування і будівництво складів все змінилося - на ринку домінують якраз швидкозбірні споруди на основі металевого каркаса. Обшиваються вони найчастіше металевими ж листами (наприклад, профнастилом) або сендвіч-панелями, якщо передбачається опалення або кондиціонування будівлі.

Особливостi будівництва складів

Конструктивно, при каркасному будівництві, споруда являє собою поєднання трьох ключових елементів:

  • фундаменту – легкого пальового, стрічкового або плитного;

  • сталевого каркаса, виробленого в заводських умовах, що збирається на об'єкті;

  • обшивки - в якості якої можна використовувати жерсть, профнастил, полікарбонат, сендвіч-панелі та інші матеріали в залежності від характеристик будівлі, які необхідно отримати.

За типом конструкції найбільш популярні зараз арочні ангари та склади. При високій міцності і хорошою вітростійкості вони забезпечують природний стік опадів, на них не затримується сніговий покрив. Крім того, за рахунок заокруглення найчастіше неексплуатованих верхніх кутів відбувається економія на будівельних матеріалах, завдяки чому таке будівля обходиться дешевше класичного прямокутного.

Реконструкція будівель і споруд

Більшість будівель в нашій країні морально і фізично застаріли. Земля щороку дорожчає, і тому актуальним питанням стає відновлення будівель. Реконструкція будівель і споруд дозволяє продовжити термін служби будівель, вирішити конструктивні і комунальні проблеми, висловити архітектурні особливості. Також за допомогою цих робіт можна вирішити питання щодо збільшення показника енергоефективності та функціональності всієї будівлі.

Реконструкція будівлі в більшості випадків виявляється єдиним способом для його відновлення і повернення йому статусу «житлового». Відновлення проводиться в кількох випадках – наприклад, якщо вихідна споруда сильно занепала і застаріла, якщо замовнику потрібно змінити функціональне призначення будівлі, або, в ситуації, коли відбувається суттєва конфігурація будівлі.

Рассказать о статье

Расскажите о нас