Сучасні квартири особливо не відрізняються великою площею, тому у багатьох виникає гостре питання, пов'язане з вибором меблів. Поставити маленький кутовий диван зі спальним місцем у кімнаті, що має невеликі розміри - оптимальне рішення, яке дозволить використовувати максимум приміщення для комфортного нічного та денного відпочинку. В інтернет-магазині Kram-ua представлені варіанти кутових диванів, що обов’язково припадуть вам до душі. Фахівці магазину з радістю допоможуть вам у виборі саме тієї моделі кутового дивану, що підійде під всі ваші запити.
Конструкція кутового дивану
Конструкція стандартного кутового дивана складається з кутового модуля та двох секцій (одна коротша, інша — довша). Спинка завжди присутня на обох секціях і складається, як правило, із каркасу та спинних подушок. У великих диванах завжди ставляться підлокітники, а також додатково зроблені полиці та ящики.
У маленьких моделях кутових диванів мають велике значення мінімальні габаритні розміри, які дозволять поставити диван в маленькій кімнаті. У цих моделях використовують деякі принципи, що допомагають зменшити об'єм дивану:
- Диван на ніжках завдяки простору між підлогою та дном зменшує враження масивності конструкції.
- Для організації спального місця застосовуються механізми розкладання: єврокнижка, дельфін або седафлекс, але його розміри плануються мінімальні.
- Відсутність боковин візуально зменшує ширину дивана, замість підлокітників можна використовувати валики.
- Звичайно, додаткові полиці та ящики в таких моделях використовувати недоцільно, оскільки вони потребують більшого простору.
- Для невеликих приміщень дизайнери рекомендують використання модульної кутової конструкції, яку можна зібрати в одне ціле за потребою.
Габарити кутових міні-диванів
Розміри міні-диванів визначаються мінімальними ергономічними вимогами та можливостями таких моделей. Центральна частина на відміну від стандарту (230-280 см) має 210 см, бічна секція – 140 см. Такі розміри використовуються у кутових моделях для вітальні.
Для кухні можна знайти розміри менше, адже в кухонних меблях сидіння та спинки роблять менш м'якими і, відповідно, менш об'ємними. Також меблі для кухні повинні забезпечувати правильну позу людини при процедурі прийому їжі. Тому такі компактні дивани мають розміри 120х170 см, також трапляються рівносторонні варіанти з розміром 145 см і довші дивани (до 190 см).
Механізми трансформації
Найпоширеніші механізми, що використовуються для трансформації кутових міні-диванів:
- Єврокнижка — спальне місце складається з сидіння і спинки, при розкладці на себе рухається нижня частина, а верхня опускається в простір, що звільнився. У нижній частині, як правило, є ящик для зберігання ліжка.
- Дельфін - дуже простий механізм, коли для розкладки слід потягнути на себе низ основи дивана за петлю, тоді воно піднімається на верхній рівень, склавши таким чином спальне місце.
- Седафлекс (американська розкладачка) полягає в тому, що всередині сидіння складено матрац, який у процесі розкладки викладається вперед на ніжках.
Переваги міні-диванів
Міні-дивани зі спальним місцем забезпечують безліч переваг у порівнянні з великогабаритними виробами:
- Така модель за розмірами легко вписується в будь-який інтер'єр кухні чи вітальні, особливо, коли їх розміри невеликі.
- Зручні та прості механізми розкладання, які доступні навіть дитині.
- Багатофункціональність міні-дивану: у складеному стані на ньому можна розмістити кілька людей, а після розкладки з'являється повноцінне спальне ложе для 2-х людей.
- Існує велике різноманіття конфігурацій та видів з різними механізмами трансформації.
- Кожна модель має кілька варіантів зовнішнього оформлення та оббивки, що дозволить оптимально підібрати необхідне для різних приміщень (вітальні, кухні, дитячої кімнати).
- На міні-моделі ціни цілком бюджетні, хоча можна замовити шикарніші та якісніші матеріали для виготовлення та оформлення.